Založ si blog

Platy lekárov 10

Platy lekárov 10

Ako dopadlo nakoniec odmeňovanie zdravotníckych pracovníkov, ktorí „bojovali v prvej línii“ proti tej zákernej hnusobe, s ktorou si nikto nevie poradiť a ktorá ovplyvnila chod dejín na celom svete viac, ako doterajšie epidémie týfusu, cholery, španielskej chrípky a iných infekčných ochorení?

Predtým si ale pripomeňme, že na celú „pandémiu“ existujú dva extrémne protikladné názory. Na jednej strane je to až hysterická panika

a strach pred možným nakazením a následkami (a z toho vyplývajúce zmätené, neúčinné reštrikčné opatrenia vlády, s obrovským negatívnym dopadom na ekonomiku štátu a občianske slobody), na druhej strane je tu opozičný názor, ktorý sa tejto hystérii snaží oponovať skutočne vedeckými argumentami.

Kontroverzné na kovidovom šialenstve je vlastne úplne všetko. Je to od samého začiatku:

závažnosť ochorenia;

počet mŕtvych „na covid“ a „s covidom“; celá metodika štatistiky nakazených a úmrtí, metodika a spoľahlivosť antigénových testov a PCR testov;

pokrútená definícia pandémie;

miešanie infikovaných, chorých a bezpríznakových do jednej skupiny (ak boli „pozitívne“ testovaní);

nepodloženosť úmrtí „na covid“ pitvami;

plošné testovanie;

dobrovoľnosť/povinnosť očkovania a právo výberu vakcíny

Takisto je kontroverzné „odporúčanie“ (v skutočnosti povinnosť ) nosiť rúško pre všetkých občanov (okrem malých detí).

Na stranách oboch táborov stoja infektológovia, imunológovia a iní lekári , politici, podnikatelia, umelci, športovci…A bežní občania. Laik si môže vybrať. Podľa svojich inteligenčných a emočných schopností.

Čo je ale smutné, že odporcovia nezmyselných vládnych opatrení sú ostrakizovaní, zosmiešňovaní, diskriminovaní, zastrašovaní.

Nie, že by sa aj slovenskí a českí  lekári nesnažili postaviť proti zvrátenosti tejto hystérie.

SLK síce kritizovala veľmi rýchle nasadenie celoplošného testovania, ale nie jeho odôvodnenosť. Jednoznačnejšie sa k problému postavila Asociácia súkromných lekárov SR, ktorá testovanie považovala za nesprávne a nebezpečné, vzhľadom na vysoký vek lekárov (a tým ich ohrozenie z nákazy), ktorí mali testy vykonávať.

MUDr. Júlia Horáková na protest so súčasnou politikou slovenskej vlády vrátila štátne vyznamenanie Pribinov kríž II. triedy

Pod paľbou propagandy, keď slovenské médiá každý deň venujú „pandémii“ enormné množstvo priestoru, sa nedostáva miesta pre pacientov s oveľa závažnejšími ochoreniami. Napríklad onkologických. S drastickými ekonomickými dopadmi stúpol počet samovrážd.

Ale nie len chorí ľudia sa nedostali k potrebnej pomoci. Slovenskí dôchodcovia sa kvôli nezmyselným vládnym obmedzeniam nemohli dostať k svojim dôchodkom.

Po neúctivom odmietnutí, akého je schopný len nevychovaný narcistický deprivant, akým Matovič bez pochyby je, predsa len lekárom „odmeny za prvú líniu“ priznal. Nebol si len istý o jej výške a z akého balíka peňazí to bude:

… „Pôvodne som si myslel, že zdravotníci mimo sestier sú vybavení v inom balíku odmien. Marek mi to však vysvetlil, že iný balíkje určený len na odmeny pre zamestnancov Úradov regionálneho zdravotníctva a na zaplatenie dohodárov, ktorých hygienici nevyhnutne potrebujú na pomoc pri dohľadávaní kontaktov,“ vysvetlil svoje predchádzajú tvrdenie na margo lekárov.

Vláda plánuje okrem zdravotníkov odmeniť aj hasičov, vojakov či zamestnancov domovov sociálnych služieb…

Diletant predsa nemusí všetko vedieť. Stačí len robiť na Facebooku potrebný PR, odbornosť a vedomosti nie sú natoľko dôležité. Hlavne že nešetrí prehnanými, nenávistnými a hysterickými emóciami voči každému oponentovi.

K pôvodnému neúctivému vyhláseniu Matoviča sa vyjadrila aj Asociácia nemocníc Slovenska:

ANS nesúhlasí a protestuje, aby lekári, ktorí boli v prvej línii pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti v záchrannej zdravotnej službe, na urgentných príjmoch, na pohotovostiach či na intenzívnych lôžkach neboli odmenení spolu s ostatnými pracovníkmi pracujúcimi v rizikovom prostredí, a upozorňuje, že diskriminačný prístup voči lekárom v súvislosti s prichádzajúcou druhou vlnou pandémie COVID-19 by mohol oslabiť systém poskytovania zdravotnej starostlivosti…

A tiež Slovenská komora zubných lekárov:

SKZL protestuje a nesúhlasí, aby boli takouto formou diskriminovaní lekári, zubní lekári, záchranári a v neposlednom rade aj zdravotné sestry vzájomne tvoriaci jeden tím, ktorý poskytuje pacientom zdravotnú starostlivosť. Čo si má o tom myslieť občan – pacient? Dlhoročná snaha o prehĺbenie dôvery sa vie zmazať jedným neuváženým slovom…

 

 

POKRAČOVANIE

Nemocnice 86

25.01.2021

Nemocnice 86 Minister Drucker pre vypracovanie medicínskeho konceptu budúcej nemocnice oslovil šéfa Národného onkologického ústavu Jozefa Dolinského. Ten ponuku prijal a v novembri 2017, po roku tímovej práce, Druckerovi odovzdal pracovnú verziu konceptu: … podieľalo sa na ňom celkovo 23 odborných expertných tímov, viac ako 50 popredných osobností slovenskej [...]

Úplatky v zdravotníctve 04

18.01.2021

Úplatky v zdravotníctve 04 Zaujímavou časťou správy sú autentické príbehy respondentov, z ktorých je zrejmé, že: … mnohí ľudia ďakovné platby – prepitné vnímajú veľmi pozitívne, neodsudzujú to a za žiadnych okolností to nepovažujú za formu korupčného správania. Menej ľudí vníma ďakovné platby ako zbytočné, s odôvodním, že za [...]

Nemocnice 85

18.01.2021

Nemocnice 85 A ako sa vyvíjal osud pozemku na Patrónke, kde mala stáť nová univerzitná nemocnica? : … Zaujímavá lokalita na bratislavskej Patrónke, kde mohla stáť nová univerzitná nemocnica pre pacientov z celého Slovenska, môže skončiť v súkromných rukách. Niekdajšia Vojenská nemocnica je od septembra 2016 na predaj. Záujem o ňu už prejavila softvérová [...]

Alexej Navaľný

Západ používa Navaľného na destabilizáciu Ruska, tvrdí Patrušev

26.01.2021 14:55

Západ potrebuje túto postavu na destabilizovanie situácie v Rusku, na spoločenský prevrat, štrajky a nové majdany, priblížil tajomník Bezpečnostnej rady Ruskej federácie.

NR SR: Rokovanie 15. schôdze

Výbor NR SR odobril obrannú a bezpečnostnú stratégiu

26.01.2021 14:28

Poslanci otvorili v poradí 23. schôdzu Národnej rady SR v tomto volebnom období. V jej programe je doposiaľ zaradených 59 bodov.

Klíma / Greenpeace / Otepľovanie /

Slovenské mestá budú postupne vyhlasovať stav klimatickej núdze, nechcú čakať na štát

26.01.2021 14:07

Mestá chcú deklarovať záujem o riešenie klimatickej krízy, prijať svoj podiel zodpovednosti a požiadať obyvateľov o vzájomnú podporu a spoluprácu pri riešení enviro problémov.

Joe Biden

Biden i napriek kauze Navaľnyj chce rokovať s Ruskom o dohode New START

26.01.2021 12:30

Dohoda o znížení počtu strategických zbraní platí do 5. februára 2021. Jej platnosť môže byť predĺžená o päť rokov, ak s tým budú súhlasiť obe zmluvné strany.